Június 19. és 21. között rendezték meg Mosonmagyaróváron a XXXVI. Moson Vármegye Színjátszó Találkozót. A Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület szervezésében megvalósult rendezvénynek a Flesch Károly Kulturális Központ adott otthont. A háromnapos eseményen nyolc produkciót láthatott a közönség, köztük négy felvidéki és egy délvidéki amatőr színjátszó társulat előadását. A találkozón összesen 113 amatőr színjátszó vett részt.
A program mindhárom napján egy-egy egész estés előadás szerepelt a kínálatban. Az országos szakmai zsűri két fődíjat és hat szakmai különdíjat ítélt oda, emellett négy produkció országos minősítést is szerzett.
A fesztivál egyik fődíját a szegedi Móra Ferenc Népszínház nyerte el Tasnádi István Magyar Zombi című szatírájának bemutatásáért. A másik fődíjat a szlovákiai Nyárasdról érkezett Tekergőcök színjátszó csoport kapta a Libaakadémia című dramatikus játék előadásáért.
Az országos minősítések közül arany fokozatot a Móra Ferenc Népszínház produkciója szerzett. Ezüst minősítést kapott a homokbödögei Szó és Kép Színpad, valamint a révkomáromi GIMISZ Diákszínpad előadása, míg bronz minősítéssel jutalmazták a bácsgyulafalvi Rontom-Bontom-Alkotom színjátszó csoport kortárs drámáját.
A találkozó ismét bizonyította, hogy az amatőr színjátszás fontos közösségteremtő erő, amely évről évre összehozza a magyarországi és határon túli társulatokat.
Forrás/fotó: Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület






