Kezdőlap MOSONMAGYARÓVÁR Mosonmagyaróvár – Sport Két aranyérmet nyertek a mosonmagyaróvári evezősök az Olimpiai Reménységek Versenyén

Két aranyérmet nyertek a mosonmagyaróvári evezősök az Olimpiai Reménységek Versenyén

Cikkünk frissítése óta eltelt 7 nap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Kiemelkedő sikert értek el a Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület evezősei a lengyelországi Kruszwicában rendezett Olimpiai Reménységek Versenyén. Bors Boróka és Nagy Kincső a női serdülő kétpárevezősök mezőnyében magabiztos versenyzéssel szerezte meg az aranyérmet, ezzel a magyar csapat egyik legszebb eredményét érve el a nemzetközi viadalon.

A két fiatal sportoló azonban nem elégedett meg egy győzelemmel. Alig egy órával később a női serdülő nyolcas tagjaként ismét vízre szálltak, és újabb aranyérmet ünnepelhettek. A magyar egység a döntőben a legjobbnak bizonyult, így Bors Boróka és Nagy Kincső egyetlen versenynapon két aranyéremmel gazdagodott.

A versenyzők felkészítését a Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület vezetőedzője, Sehr Miklós irányította. A magyar válogatott teljesítményét tovább emeli, hogy Magyarország az összesített pontversenyben is az első helyen végzett.

A kettős győzelem történelmi sikernek számít a Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület evezős szakosztályának életében, és újabb bizonyítéka annak, hogy a térség fiatal sportolói a nemzetközi mezőnyben is kiemelkedő eredményekre képesek.

Forrás/fotó: Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület – Evezős Szakosztály